Thajsko

Ukázat hotely

Objevte s námi kouzlo přátelské a kultivované země s bohatou minulostí nabízející dokonalou relaxaci na sněhobílých plážích i poznání kulturních tradic, historických památek a exotické přírody. Vydejte se s námi na cestu do „země plné úsměvů“ Předkládáme vám výběr ze široké škály hotelů umístěných jak na kontinentu, tak na přilehlých ostrovech. Jsme si jisti, že ať si vyberete kterýkoliv z nich, strávíte nezapomenutelnou dovolenou,na hony vzdálenou od běžné rutiny vašeho života. Není nutné se obávat ani vzdálenosti, která vás od této destinace dělí. Ke všem cestám jsou využívány pravidelné letecké linky, na jejichž palubách, na rozdíl od charterových letů, si užijete pohodlí a výborného servisu. Samozřejmostí je možnost libovolného odletu.

Letoviska v Thajsku

Letovisko Pattaya 

je ideální prázdninovou destinací pro každého: pro mladé i starší, pro milovníky nočního života i klidným místem pro páry, pro nadšence thajského jídla nebo sportovní plážové fanatiky. V porovnání se “zbytkem” světa je vše k dispozici za příznivé ceny.

Letovisko Phuket

Největší a nejnavštěvovanější thajský ostrov v Andamanském moři je nazývánperlou jihu. Od Bangkoku je vzdálený 850 km jižním směrem a s pevninou je spojen mostem. Nádherná příroda, dlouhé písečné pláže i korálové útesy poskytují návštěvníkům to nejlepší vyžití. Nejznámější pláží je “Patong“s hotely, nočními kluby a bary. Turistům vyhledávajícím spíše klid je doporučovaná pláž Karon a Kata (jih ostrova), nebo Kamala Beach (cca 5 km severně od pláže Patong). Na Phuketu je většina hotelů oddělena od pláže silnicí. Let z Bangkoku trvá cca 1 hod. a 20 min.

Letovisko Samui

Ostrov vhodný pro milovníky klidné dovolené uprostřed přírody. Svým návštěvníkům nabízí především dlouhé pláže s jemným bílým pískem a možnost šnorchlování či potápění. Nejrušnějším letoviskem je Chaweng Beach. Let z Bangkoku trvá cca 1 hod.

Počasí

Thajsko je typickou tropickou zemí, tři roční období v severním v severovýchodním a středním Thajsku a dvě roční období v jižním Thajsku. 

Klima – kdy na dovolenou do Thajska:
Thajsko patří mezi země se střídajícími se obdobími horkého a vlhkého období s období s chladným a suchým a s obdobím dešťů. Thajsko je ideální destinací pro tropickou dovolenou v zimě, kdy ve většině letovisek panuje teplé a suché počasí s minimálním množstvím srážek. V letním období lze doporučit letoviska na východním pobřeží, kdy i zde panuje suché počasí s minimem srážek (Samui).

Tři roční období znamenají:

 • období horka a vlhkakvěten až červen (vysoké teploty a vlhkost, návštěva může být pro někoho nesnesitelná)
 • období chladna a sucha: listopad až březen (denní teploty cca 30°C, nejvhodnější doba pro návštěvu Thajska, obecně    platí, že čím více se putuje na jih, tím kratší je období sucha)
 • období dešťů: červen až říjen

Obecně platí, že nejlepší sezóna ve většině destinací je od 1.listopadu do 31.března (suché s teplotami nad 25°C).

Praktické informace Thajsko

Letecká doprava do Thajska:

Vynikající spojení z Prahy s Emirates , operuje Boeing B737-80 a pro odlety z Vídně doporučujeme EgyptAir na křídlech moderního   B777-200 na  letech do / z Bangkoku, který nabízející možnost zastávky v Káhiře. Mezinárodní letiště v Káhiře funguje bez problémů a lze je využívat i pro případné přestupy na navazující linky bez jakýchkoliv omezení.

Vstupní formality při zájezdech do Thajska:

 • Pro občany ČR i SR stačí pro vstup na území Thajska pouze cestovní pas, který je platný nejméně 6 měsíců po datu předpokládaného odjezdu ze země. K pobytu na ostrově není potřeba vízum.

Celní a devizové předpisy, varování v kostce:

 • Do Thajska je povoleno bezcelně dovážet věci osobní potřeby v přiměřeném množství. Přísně zakázán je dovoz a vývoz narkotik, výbušnin, obscénních materiálů a publikací. Vývoz živých zvířat, vodních živočichů, rostlin i jejich částí je pouze na zvláštní povolení příslušného úřadu. Taktéž je zakázán bezcelní vývoz starožitností, napodobenin Buddhy (mimo drobných kusů pořízených běžným prodejem ve stáncích). Při porušení celních pravidel je nařízena 4násobná pokuta ve výši ceny zboží a jeho následné zabavení .
 • Dovoz a vývoz cizí měny není regulován.
 • Vývoz thajské měny je omezen na částku 50.000,- ThB.
 • Je absolutně nepřípustné jakýmkoliv způsobem znevažovat, či urážet královskou rodinu.
 • Tresty za držení a užívání drog jsou velmi vysoké, včetně trestu smrti či doživotního trestu – i za minimální množství marihuany, lze očekávat několika měsíční trest ve vězení.

Měny a platby v Thajsku:

 • 100 thajských bahtů (THB) = cca 72 CZK
 • 1 THB = 100 satangů

V převážné většině hotelových resortů je možné platit i v USD a EUR. Platební karty jsou běžně akceptovány a existuje zde i široká síť bankomatů

Orientační ceny v přepočtu na CZK:

 • Restaurace : jídlo: 80-90 Kč, pivo- 56 Kč
 • Obchody: balená voda – cca 6 Kč, pivo – cca 25 Kč, rychlé občerstvení na ulici – cca 37 Kč

Časový posun:

 • 5 hodin dopředu – letní čas
 • 6 hodin dopředu – zimní čas

Očkování při dovolené v Thajsku:
Není povinné, pouze pro pobyty přesahující běžný turistický rámec. Doporučeno je očkováni proti virové hepatitidě typu A a břišnímu tyfu.

Velvyslanectví v Thajsku:
71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd., Bangkok 10330, t: 00662/2555060