Mauricius

Ukázat hotely

Tento kouzelný ostrov doporučujeme všem, kteří od své dovolené očekávají i něco víc, než pouze nádherné pláže a čiré vody oceánu. Je ideální destinací pro rodiny, romantické i dobrodružné zájezdy. Vzhledem k jeho klimatu je zde možné trávit dovolenou prakticky po celý rok. Teplota vody se pohybuje mezi 24 a 29 °C, teplota vzduchu mezi 24 a 32 °C. Ve veškerých hotelech, uvedených v naší nabídce jsme byli, můžeme je jen doporučit a máme s nimi nadstandardní vztahy!

Na své si zde přijdou i milovníci romantiky a fascinujících přírodních scenérií, včetně západů slunce, které jsou tu údajně nejkrásnější na celém světě. Mauricius je jedním z nejmalebnějších míst v Indickém oceánu. Dlouhé písečné pláže na pobřeží tyrkysového moře lemují celý obvod ostrova; jen pár metrů od pobřeží lze pod hladinou moře spatřit korálové útesy, které jsou domovem mnoha druhů tropických ryb a dalších mořských tvorů. Sportovci si odvezou zážitky z okamžiků strávených na místních golfových hřištích, při vodních sportech nebo z potápění pod hladinou oceánu, plného pestrého podmořského života. Příležitostí k plavání, potápění, surfování, windsurfingu i slunění je Mauricius plný. Přestože je jen nevelkým ostrovem, může návštěvníkům nabídnout stovky nezapomenutelných zážitků.  Veškeré pdf o aktivitách na ostrově Mauricius naleznete zde.

Podívejte se na pdf o aktivitách od Blue Holiday:

Pro ženy
Pro muže

Díky svému unikátnímu historickému vývoji je Mauricius místem, kde se mísí řada civilizací, náboženství a kultur hned ze tří kontinentů. Lze zde vystopovat vlivy Francouzů, Britů, Číňanů, Indů, Afričanů i Kreolů. Vyznavači tří největších náboženství světa – hinduismu, křesťanství a islámu – na ostrově žijí ve vzájemném porozumění a harmonii.

Proč s námi na Mauricius?

Největší výběr, skvělé ceny, absolutní servis! 

Blue Holiday – Blue Sky Travel, má přímé vazby na síť hotelů Beachcomber, Attitude, LUX* a na další hotely na Mauriciu. Zajišťujeme incentivní školící zájezdy a skupinové pobyty golfistů či potápěčů. Málokdo – i ze světových tour-operátorů – zná Mauricius tak dobře a je schopen nabídnout svým klientům špičkové služby včetně delegátů přímo na Mauriciu, které máte stále k dispozici.  Připravíme pro vás individuální plán a vše potřebné, včetně návštěv atrakcí ostrova, pronájmu vozu, člunu, sportovního zařízení, golfu, jízdy na koni i nezapomenutelných výletů .

Máme vynikající osobní vztahy s vedením i personálem hotelů, s řidiči, lékaři a s průvodci. Česky mluvící zástupce je na ostrově samozřejmostí. Objednáním zájezdů přes BLUE HOLIDAY se vám dostane dosud nevídaného servisu a služeb. Podívejte se na náš balíček VIP výhod! Rádi vás přivítáme v našem showroomu v Loretánské 13, Praha1. Ukážeme vám bohatou obrazovou dokumentaci a filmy z míst, která si zamilujete. Společně do detailu naplánujeme vaši vysněnou cestu.

Jsme přesvědčeni, že vaše dovolená proběhne bez zdravotních komplikací. Kdybyste však vy či vaše děti potřebovali lékařskou konzultaci či péči, zajistíme špičkový lékařský servis na nové moderní klinice. V hotelech sítě Beachcombers je navíc stále k dispozici zkušený lékař; u ostatních hotelových resortů je zdravotní péče zajištěna „lékařem na zavolání.“

Svatba

Podívejte se na pdf o svatbách na ostrově Mauricius od Blue Holiday

Pokud chcete, aby pro vás byl tento den opravdu nezapomenutelný, využijte naší speciální nabídky. V romantické nádheře exotického ostrova Mauricius můžeme zajistit vaši svatbu „na klíč“! Obstaráme vše potřebné včetně dokladů a jejich překladu, zorganizujeme celý obřad i s následnou hostinou!V malebném prostředí tropických zahrad, pod azurovým nebem a s úchvatnou kulisou Indického oceánu bude váš svatební den opravdu výjimečný a jedinečný. A navíc – kromě vašeho „ano“, výměny prstenů a polibku, bude vše ostatní zcela na nás!

Skupinové zájezdy – incentivy

Podívejte se na pdf o skupinových zájezdech/incentivách na ostrově Mauricius

Vedle svateb organizujeme také skupinové akce/incentivy podle vašeho přání a požadavků. Potřebujete zařídit firemní zájezd, výjezdní zasedání nebo školení? Hotely sítě Beachcomber disponují celou řadou perfektně vybavených konferenčních sálů, které můžete pro tuto příležitost využít. Exkluzivita místa udělá dojem na vaše klienty a pro zaměstnance to bude jedinečná odměna za jejich práci. Rovněž organizujeme pobyty pro zájmové skupiny, například pro rybáře, potápěče nebo pro golfisty. Ve všech případech garantujeme stoprocentní servis. Zařídíme pro vás pronájmy, odborné lektory i potřebné sportovní vybavení.

Golf na ostrově Mauritius

Podívejte se na pdf o golfu na ostrově Mauricius

S námi přes Dubaj s letenkou Air Mauritius – golfový bag do 15 kg zdarma! Přes Paříž/Londýn – zdarma pro členy Kestlerflyer programu.Stačí se pouze zaregistrovat na www.airmauritius.com a vytisknout si voucher pro přepravu golfového bagu – není podmíněno žádnými nalétanými mílemi.Zařídíme vše, včetně rezervace, dopravy a zvýhodněného greenfee.

Mauricius pro rodiny

Podívejte se na pdf o aktivitách pro rodiny na ostrově Mauricius 

Mauricius je dokonalý ráj pro vaše děti! Na ostrově najdete nádherné, mělké a klidné pláže a ve všech hotelech sítě Beachcomber také dětské kluby s nevšedními aktivitami. Děti mohou v těsné blízkosti hotelů objevovat netušenou krásu podmořského světa a jeho živočichů. K dispozici jsou vám krásné bazény, kde děti stačí, či mělké laguny s teplou mořskou vodou, která příjemně nadnáší. Mauricius je bezpečná destinace se stálou lékařskou péčí v hotelech. Pro naše zákazníky je v případě potřeby otevřená špičková klinika, kterou však – jak věříme – nebudete muset nikdy navštívit.

Doprava

Jediným způsobem, jak se na Mauricius dostat, zůstává letecká doprava. Z evropských velkoměst na mauricijské mezinárodní letiště Sira Seewoosagura Ramgoolama v Plaine Magnien míří každý den desítky přímých letů. 

 • Pro české a slovenské turisty je nejbližším přímým spojem linka z Vídně.
 • Při cestě z Prahy absolvují cestující mezipřistání v Paříži, Miláně či Dubaji.

Letecká doprava na Mauricius:

 • Z evropských velkoměst na mauricijské mezinárodní letiště Sira Seewoosagura Ramgoolama v Plane Magnien míří každý den desítky letů. Pro české a slovenské turisty je nejbližším spojem linka z Prahy nebo z Vídně s přestupem v Dubaji – DOPORUČUJEME! Lety operovány leteckou  společností Emirates / Air Mauritius, Airbus 380, kde i ekonomická třída nabízí dostatečné pohodlí, skvělé občerstvení a zavazadlový limit 30 kg!

Počasí na Mauriciu:

 • léto: od října do března (průměrná teplota vzduchu 28 – 31°C
  mírnější léto: duben + květen + září (průměrná teplota 25 – 28°C a menší riziko srážek)
 • mauricijská „zima“: červen + červenec + srpen (průměrná teplota ve dne 24°C, v noci 16°C)
  V období mauricijské „zimy“ je pravděpodobnost srážek nejnižší z celého roku.
 • Teplota vody se pohybuje v rozmezí od 22°C (červenec – srpen) do 28°C (prosinec – únor).

Obecně platí, že nejvhodnější období pro návštěvu je listopadduben, akceptovatelný je i květen. Pokud se lidé chystají na Mauricius v období od června do října, je lepší volit hotely na západním pobřeží ostrova. Je závětrné a teploty jsou zde příjemné, podobné našemu létu. Vyhnou se tak silnému větru od jihovýchodu.

Praktické informace Mauricius:

Pro občany ČR i SR stačí pro vstup na Mauricius pouze cestovní pas, který je platný nejméně 6 měsíců po datu předpokládaného odjezdu ze země. K pobytu na ostrově není potřeba vízum.

Měna a platby na Mauriciu:

 • 1 mauricijská rupie (MUR) = cca 0,60 CZK, 1 EUR = cca 38 MUR, platební karty se běžně používají.

Konzulát na Mauriciu:

 • ČR – St. James Court Building, Ground Floor, St. Denis Street, Port Louis, tel.: 00230/2119200

Časový posun při cestě na Mauricius:

 • Během letního času – o 2 hodiny víc, během zimního času – o 3 hodiny víc.

Hotely v této destinaci