Indonésie

Ukázat hotely

Bali

Navštivte s námi Bali – zemi zvanou “Ostrovem Bohů”. Její jedinečné umění, kultura, krásné pláže, úchvatné rýžové terasy a až neskutečně přátelská atmosféra vás nutí říci: “Tak toto je ráj”. Ráj známý po celém světě…Ráj žijící duchem hinduismu, jehož hlavní myšlenkou je mírová rovnováha mezi člověkem, prostředím a duchovním světem. Staňte se alespoň na chvíli i vy jeho součástí! Bali je součástí indonéského souostroví Malých sund a ačkoliv nedosahuje v délce ani 150 km, nabízí k rekreaci více než 400 km krásných pláží. Tento ostrov sopečného původu, spolu s několika malými ostrovy, tvoří jednu ze 33 indonéských provincií. Hlavním městem je třičtvrtěmilionový Denpasar (den- sever, pasar –trh), původní sídlo království Badung a dnešní sídlo vlády. Památku na královský palác, vyrabovaný v roce 1906 při nizozemské invazi, tvoří dominanta náměstí Taman Puputan – socha Puputan. I přes postupující modernizaci si hlavní město ponechává svůj původní architektonický ráz bez jediné moderní výškové budovy. Jih ostrova nabízí jak klidné pláže, tak i divočejší pobřeží vhodné k provozování windsurfingu. Sever ostrova je ideálním místem pro pozorování delfínů, k procházkám po černých lávových plážích a k poznání drsnějšího prostředí ostrova. Z kteréhokoliv místa na ostrově lze podnikat výlety za poznáním úchvatné přírody a historických památek. Selamat Datang di Bali! Vítejte na Bali!

Počasí na Bali:

Návštěva Bali je možná po celý rok, nejideálnější je však období od půlky března do června a poté září až prosinec, kdy je na Bali teplo, slunečno a minimum srážek.

 • červenec až srpen – nejnavštěvovanější měsíce s vyššími cenami a velkou obsazeností hotelů
 • leden až půlka března – noční přeháňky, možnost občasných bouřek
 • Celoročně se denní teploty pohybují okolo 30 – 33°C, teplota vody po celý rok okolo 28°C.

Kdy cestovat na Bali ?

 • Podobně jako u jiných indonéských zemí je nejlépe cestovat na Bali v období sucha, tj. v období od března do října, kdy je teplé počasí provázeno pouhým minimem srážek. Cestovat na Bali je možné i na začátku období dešťů – v říjnu a na začátku listopadu, kdy jsou srážky ještě přijatelné a nepředstavují žádnou větší komplikaci. Výrazná změna počasí však nastává od prosince do ledna, kdy je většinou trvale zataženo a území bičují tropické lijáky.

Praktické informace – Bali

Letecká doprava na ostrov Bali:

 • Doporučujeme: Leteckou společnost Emirates s mezipřistáním v Dubaji, Cathay Pacific Airways s mezipřistáním v Amsterdamu a Hongkongu, kde dvojí přestup plně kompenzuje kvalita  služeb. Délka čistého času letu cca 21 hod.

Vstupní formality při zájezdech na Bali:

 • Pro udělení krátkodobého víza stačí dostatečná platnost cestovního pasu – více než 6 měsíců po návratu ze země, vyplněný formulář o celním prohlášení, který cestující obdrží v letadle nebo letišti, poplatek cca 25 USD splatný na letišti a dvě volné stránky v cestovním pasu. Při cestách delších než 30 dnů, je nutné o vízum žádat na Velvyslanectví Indonéské republiky, Nad Buďánkami II/7, 150 21 Praha 5 – Smíchov.

Celní a devizové předpisy: 

 • Věci osobní potřeby do hodnoty 250 USD na osobu / 1000 USD na rodinu, nepodléhají clu. Je povolen dovoz 200 ks cigaret, nebo 50 ks doutníků, nebo 200 g tabáku a jednoho litru alkoholu na dospělou osobu. Je striktně zakázán dovoz narkotik , léků – vyjma pro osobní užívání, zbraní a pornografie. Za dovoz či vývoz narkotik se dávají velmi vysoké tresti, včetně trestu doživotí a trestu smrti. Nahrané nosiče – videokazety , DVD podléhají cenzuře. Dovoz a vývoz valut není limitován , jen při vyšších částkách (nad sto miliónů rupií) je nutno je deklarovat.

Měna a platby na Bali:

 • 10000 indonéských rupií rupií (IDR) = cca 18 CZK V převážné většině hotelových resortů je možné platit i v USD a EUR V obchodech a stáncích je ve většině případů akceptována pouze místní měna Doporučujeme směnu měn provést na letišti Běžná dostupnost bankomatů.
 •  Orientační ceny v přepočtu na CZK: Restaurace : jídlo: cca 50 – 155 Kč Kč i levněji pivo – cca 45 Kč, nealkoholické nápoje – cca 18 Kč, chléb – 7 Kč

Konzulární zastoupení na Bali:

 • Jalan Pengembak 17, 80228 Sanur – Bali

Časový posun na Bali:

 • Letní čas – 6 hodin dopředu Zimní čas – 7 hodin dopředu

Očkování na Bali:

 • Očkování při cestách na Bali není povinné. Doporučuje se očkování proti virové hepatitidě typu A, břišnímu tyfu a vzteklině.

Letoviska Bali

Sanur

Letovisko je situováno na klidnějším jihovýchodním pobřeží ostrova, vzdálené cca 40 min. jízdy od letiště a stejně tak od centra Denpasaru. Díky pobytu slavných osobností byl Sanur na začátku 30. let nazýván jako Beverly Hills Bali. Dlouhé pláže, většinou chráněné korálovým útesem, jsou ideální pro rodinnou dovolenou. Břehy jsou čisté, moře klidné a poměrně mělké. Jedná se o koupání tzv. oceánského typu. Při odlivu, v brzkých odpoledních hodinách, kdy dosahuje hladina moře sotva pár centimetrů, je ideální čas na sbírání mušlí … Na 4 km dlouhé cestě po pobřeží je možné spatřit dřevěné rybářské lodě i staré vily postavené bohatými krajany, kteří propadli kouzlu Bali již před mnoha lety. V kontrastu se starou zástavbou se rozprostírají hotelové resorty, které zvou k plážovým hrám i k odpočinku.

Tanjung Benoa

Východ pobřeží Nusa Dua směrem na sever přechází ve výběžek Tanjung Benoa, kde se nachází řada hotelů, restaurací, obchůdků i jedno z nejlepších golfových hřišť v Asii. Dlouhé pláže, chráněné korálovým útesem jsou klidné, čisté – ideální pro rodinnou dovolenou a vodní sporty.

Kuta

Kuta je největším turistickým letoviskem na Bali. Nachází se zde velké množství obchodů, barů, diskoték a restaurací. Pláže, dostupné z většiny hotelů přes silnici, jsou široké, písečné a nabízí díky větším vlnám výborné podmínky pro surfování. Koupání možné, ale pro zdatnější plavce. Cesta z letiště  trvá jen cca 15 min. podle lokace hotelu.

Nusa Dua

Nejluxusnější část Bali s krásnými písečnými plážemi, většinou chráněnými korálovým útesem, které při přílivu nabízejí skvělé podmínky ke koupání. Oblast obchodních center, trhů, vybraných restaurací a hotelů vyšších kategorií.

Semyniak

Letovisko Seminyak, které je klidnějším pokračováním rušné Kuty směrem na západ, se může pochlubit nádhernými plážemi, patřícími mezi nejkrásnější na ostrově. Pozorování magických západů slunce a tradičních obřadů – přinášení darů bohům za zvuků hudby Gamelang – patří mezi nezapomenutelné zážitky.

Lombok

Tento ostrov s dominantou stratovulkánu Rinjani se nachází východně od Bali, od něhož je oddělen Lombockým průlivem a průlivem Alas od Sumbawy. Ačkoliv patří mezi velmi zalidněné ostrovy Malých Sund i celé Indonésie, cestovní ruch zde zatím nedosáhl vysokého stupně rozvinutosti jako na sousedním Bali. Lombok nabízí dramatické přírodní scenérie, nádherné pláže i folklór, které lze najít pouze zde.

Poznávací okruhy

specializujeme se na dokonalé poznávací zájezdy, které Vám sestavíme přímo na míru! Zažijte a nasajte energii z magického Bali při našich jedinečných poznávacích zájezdů!